KONYA

Uğur İbrahim Altay’dan Ramazan mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan ayının başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan-ı Şerif’in tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini ve yaşadığımız zorlu günlerde yaralarımızı sarmaya vesile olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan ayının başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Rahmet, bereket ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan-ı Şerif’e kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Ramazan ayı; barışın, kardeşliğin ve huzurun dalga dalga yayıldığı, tüm Müslümanların en halis duygularla bir araya geldiği ve manevi esenliğe ulaştığı en kıymetli aydır. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan bu mübarek ay; hayatlarımızı muhasebe etmek, günahlarımızdan arınmak ve kardeşliğimizi güçlendirmek adına eşsiz bir fırsattır.

Millet olarak mahzun gönüllerimizin, rahmet ve merhametin her bir damlasına muhtaç olduğu zorlu günlerden geçiyoruz. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizde büyük yıkıma neden olan depremler sebebiyle bu yılki Ramazan ayını buruk bir şekilde karşılıyoruz. İnanıyorum ki Ramazan-ı Şerif, asrın felaketiyle mücadele ettiğimiz şu zorlu süreçte kanayan yaralarımızı sarmanın, gönüllerimizi yeşertmenin ve ruhlarımızı teskin etmenin vesilesi olacaktır.

Depremler dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Yüce Allah’tan mübarek Ramazan ayının hatırına milletimizi her türlü afet ve musibetten korumasını niyaz ediyorum.

Bereket dolu bu zamanlarda; başta depremzedeler olmak üzere zor durumdaki tüm kardeşlerimizin yaralarına derman olmaya devam edelim. Yetim ve öksüzleri sevindirelim. Mahzun gönüllerde esenlik bırakmanın gayretinde olalım. İftar sofralarında dayanışmanın, teravihlerde birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergileyelim.

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca Hatay’daki mobil yemek ve ekmek araçlarımız vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca iftar ve sahur çadırlarımızla, ilçe belediyelerimizle birlikte hazırladığımız Ramazan kolileri ile mübarek ayın manevi lezzetini Hataylı kardeşlerimizle birlikte paylaşmanın gayretinde olacağız. Yine, Konya’mızda da çeşitli faaliyetlerle Ramazan ayının paylaşma ruhunu en güzel şekilde yaşatmaya devam edeceğiz.

Başta Konyalı hemşehrilerim olmak üzere; aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin mübarek Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyor; sağlıkla ve afiyetle önce Kadir Gecesi’ne ve ardından Ramazan Bayramı’na kavuşmayı temenni ediyorum. Ramazan ayımız mübarek olsun.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu