DÜNYA

Ukrayna: Cephe hattında hava savunmasına ihtiyaç duyuyoruz

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, "Cephe hattında hava savunması ve daha uzun menzilli silahlara ihtiyaç duyuyoruz." dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, “Cephe hattında hava savunması ve daha uzun menzilli silahlara ihtiyaç duyuyoruz.” dedi.

Kiev yönetimi, Ukrayna ordusunun, geçtiğimiz hafta sonu Avdiivka kasabasını ele geçirmesinin ardından doğu ve güney Ukrayna’da saldırılar düzenleyen Rus güçleri karşısında “çok zor” bir konumda olduğunu kabul etti.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski “Rus güçlerinin mümkün olduğunca çok sayıda yedek kuvvet topladığı cephe hattının çeşitli noktalarında durum çok zor. Ukrayna’ya yönelik Batı yardımının gecikmesinden faydalanıyorlar.” dedi.

Ülkesinin topçu birliklerinden yoksun olduğunu ve uzun menzilli silahlar kadar hava savunmasına da ihtiyaç duyduğunu sözlerine ekleyen Zelenskiy, “Şu anda Rus birliklerinin yoğunlaştığı cephe hattının çeşitli kısımlarında son derece zor bir durum var.” İfadelerini kullandı.

Zelenskiy, Rusya’nın, yapılacak yardımların gecikmesinden faydalanmasının çok hassas bir konu olduğunu vurguladı. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu