EKONOMİ

United Payment Gürcistan'da ödeme hizmeti lisansı alan ilk Türk fintek oldu

Yenilenen marka kimliğiyle globalleşme hedefine hız katan United Payment, Gürcistan’da ödeme hizmetleri lisansı sürecini tamamladı. Bölgesel fintek liderliği yolunda hızla ilerleyen United Payment, Gürcistan’ın ilk Türk FinTek şirketi olarak, ilk aşamada para transferi ve akıllı kasa ihracatına odaklanacak. 

Türkiye’de FinTek sektörüne yön veren pek çok öncü işe imza atan United Payment, yenilenen marka kimliği ile birlikte global operasyonlarını hızlandırdı. Geçtiğimiz ağustos ayında Gürcistan ofisini açan United Payment’ın National Bank of Georgia tarafından ödeme hizmeti sağlayıcı lisansı, Mart 2023 itibariyle onaylandı. 

Gürcistan’ın ilk FaaS (Fintech as a Service) şirketi olan United Payment, para transferi altyapısı ve akıllı kasa ihracatına odaklanacak. Bölgenin lider FinTek’i olma vizyonu kapsamında Türkiye’ye ek olarak, Romanya, Azerbaycan ve İngiltere’de faaliyetlerini sürdüren United Payment, diğer hizmetlerini de yakın zamanda Gürcistan’daki müşterilerine sunacak. 

‘Gürcistan’a yeni bir soluk getireceğiz”

United Payment CEO’su İlker Sözdinler, Gürcistan, FinTek açısından büyük potansiyeli olan bir ülke olmakla birlikte, Türkiye için de oldukça önemli ticari bir iş ortağı. United Payment olarak biz de FinTek alanında deneyimli ekibimiz ve güçlü ortaklık yapımız sayesinde, bugüne kadar sunduğumuz yeniliklerle sektörde fark yarattık. Geliştirdiğimiz her inovasyonumuzu ‘Neden olmasın?’ duruşumuzla hayata geçirdik. Geçtiğimiz 2 yıllık süreçte ise yönümüzü yurt dışına çevirdik. Böylece FinTek gücümüzü bölgesel liderlik hedefiyle daha da üst mertebelere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Hedef pazarlarımızdan olan Gürcistan’da gerekli prosedürleri tamamlayarak, ülkedeki lisans onayımızı çok kısa sürede almış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de, para transferi ve akıllı kasa ürünlerimizle getirdiğimiz yeni soluğu, Gürcistan’da da devam ettirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. 

‘United Payment Gürcistan’da liderliğe hazırlanıyor’ 

United Payment Gürcistan Ülke Müdürü Nino Chedia ise, “Gürcistan, genç nüfus ve internet penetrasyonu olarak ödeme sistemleri alanında büyük bir potansiyel barındırıyor. Gürcistan’ın nakitsiz ekonomisinin gelişmesine büyük katkılar sunmayı hedefleyen United Payment, FinTek alanındaki yenilikçi ürün ve çözümleriyle ülkenin liderliğine hazırlanıyor. Ödeme hizmeti sağlayıcı lisansını alarak, kullanıcılarımıza katma değerli hizmetlerimizi sunmaya başlıyoruz” dedi. 

Yurt dışına hızlı ve kolay para transfer imkanı

Dünyanın önde gelen para transferi şirketleriyle yürüttüğü iş birlikleri sayesinde para transferi kullanıcılarına güvenilir, hızlı, masrafları şeffaf bir şekilde görüntüleme imkanı sunan United Payment, uluslararası para transferinde fark yaratıyor.  

Kurumlara sahada efektif nakit yönetimi sunuyor

Kurumların nakit akışının daha efektif yönetilmesi adına geliştirilen United Payment’ın patentli ürünü akıllı kasa ise, sahada nakdin yoğun olduğu sektörlerde nakit yönetimini dijitalleştirme ve nakit optimizasyonu sağlıyor. Firmaların ilgili lokasyonlarındaki nakitler, akıllı kasaların içine konulduğu anda, gün ve saat fark etmeksizin, firmanın banka hesabına yansıtılıyor. Böylece firma nakde 7/24 erişiyor ve nakdi anında kullanabiliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu