BASIN BÜLTENİ

Bitlo CEO’su Mustafa Alpay’ın Hayatı ve Kariyeri

Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından Bitlo’nun CEO’su Mustafa Alpay, Zonguldak Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur. 2005 yılında yüksek öğrenimini tamamlayan Alpay, çeşitli e-ticaret girişimleriyle iş hayatına atılmıştır.

Mustafa Alpay’ın Kariyeri

2008 – 2009 yıllarında çevrimiçi soybilim platformu MyHeritage’da ülke yöneticiliği yapan Alpay, 2008’de İmovasyon şirketini kurmuştur. İnternet yayıncılığı, internet reklamcılığı, danışmanlık ve e-ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren İmovasyon kısa sürede alanında etkili bir girişim olarak dikkat çekmiştir. İmovasyon, bugün hâlâ varlığını sürdürmekte ve müşterilerine başarıyla hizmet vermektedir.

Mustafa Alpay, İmovasyon iştirakleri olarak 2013 yılında SEM SEO ve 2015 yılında Kobisi şirketlerini kurmuştur. Her iki şirket de kısa sürede büyümüş ve sektörlerinin önde gelen şirketleri arasına girmiştir. SEM SEO, arama motoru pazarlaması ve arama motoru optimizasyonu alanlarında hizmet vermektedir. Girişimcilerin kolayca e-ticaret siteleri oluşturabilmesini sağlayan Kobisi ise e-ticaret alanında bugüne kadar on binlerce satış gerçekleştirmiştir.

2017 yılında ise Mustafa Alpay, Hakan Baş ile birlikte Bitlo kripto varlık platformunu kurmuştur.

Mustafa Alpay Bitlo’da Ne Yaptı?

2017’de Mustafa Alpay ve Hakan Baş tarafından kurulan Bitlo, 2018’de üye alımına ve kripto para alım satımına açılmıştır. Şikayetvar A.C.E. Ödülleri Kusursuz Müşteri Deneyimi Yaşatan Kripto Para Borsası kategorisinde 2 yıl üst üste birinci seçilen Bitlo, bugün Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil 100’ün üzerinde kripto para birimini listelemektedir.

Bitlo’nun Yenilikçi Listelemeleri: Rezerv Token’ler ve Sepet Token’ler

Türk kripto para yatırımcılarına güvenli ve kolay alım satım olanağı sunmayı amaçlayan Bitlo, yenilikçi ürünleriyle de dikkat çekmektedir.

Rezerv Token’ler

Token Teknoloji A.Ş.’nin çıkardığı ve Bitlo’da listelenen rezerv token’lar Gram Gold (GRAMG) ve Gram Silver (GRAMS), altına ve gümüşe endeksli kripto paralardır. GRAMG fiyatı, gram altın fiyatı ile; GRAMS fiyatı ise gram gümüş fiyatı ile her zaman eşit olacak şekilde piyasaya sürülmektedir. Bu kripto paralar ile yatırımcılar, kripto altın ve kripto gümüş yatırımı yapabilir. Bitlo üzerinden gerçekleştirilebilen GRAMG ve GRAMS alım satımında makas aralığı, altın ve gümüş alım satımına göre çok daha azdır.

Sepet Token’ler

Yine Token Teknoloji A.Ş.’nin çıkardığı sepet token’lar ise Bitlo kripto varlık platformunda listelenmekte ve kripto para portföyü oluşturmayı çok daha kolay hale getirmektedir. Sepet token’lar sayesinde kullanıcılar, tek bir token üzerinden çok sayıda kripto para birimini alıp satabilir. Token 10 (TKN10), Token 25 (TKN25), Token Metaverse (TMETA), Token DeFi (TDEFI), Token NFT (TNFT), Token Play (TPLAY) olmak üzere sepet token’ların içerdiği kripto paralar, Bitlo’nun uzman ekibince kullanıcılara sunulur.

Türk kripto para topluluğunun önde gelen figürlerinden olan Mustafa Alpay, hâlâ Bitlo Yönetim Kurulu Başkanlığı (CEO) görevini sürdürmektedir.

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu