EKONOMİ

MediaMarkt Türkiye'de Organizasyon Değişikliği

Avrupa’nın açık ara bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın Türkiye organizasyonun yönetim şemasında yeni düzenlemeler yapıldı. Tolga Ünvan’ın Direktörlüğünü üstlendiği Pazarlama, E-Ticaret ve Kurumsal iletişimle birlikte Gayrimenkul Departmanı da şirketin Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (COO) Hulusi Acar’a bağlı olacak. 

Şirketin büyüme yolculuğuna liderlik etti

Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi’nde öğrenim gören Hulusi Acar, çalışma hayatına 1997 yılında Koçtaş’ta başladı. Kariyerine Turkcell’de devam eden ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı rolünü üstlenen Acar, Doğtaş Kelebek’te CEO görevinin ardından 2018 yılında MediaMarkt Türkiye’ye Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (COO) olarak dahil oldu. 

Markanın, 200 bin metrekareden fazla alana yayılan 90 mağazası ve dijital satış kanallarına liderlik eden Acar, aynı zamanda, bütünleşik kanal yönetimi, müşteri memnuniyeti ve bağlılığı programlarının yönetimini de üstleniyor. 

Gayrimenkul Departmanı sorumluluğu Mehmet Türk’e emanet

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2008 yılında mezun olan Mehmet Türk, bir sonraki yıl Ankara Üniversitesi’nde Yüksek Lisans öğrenimine başladı. Kariyer yaşamı boyunca Işık Göz, Tesco Kipa, Koçtaş ve Mavi Giyim gibi ulusal ve uluslararası şirketlerde çeşitli görevlerde bulunan Mehmet Türk, MediaMarkt Türkiye’de Gayrimenkul Departmanından Sorumlu Grup Müdürü olarak görev alacak. 

Mehmet Türk’ten önce departmanın liderliğini üstlenen Didem Yılmaz, geçtiğimiz aylarda MediaMarkt’ın Belçika ve Lüksemburg (BeLux) ülkelerinden sorumlu Gayrimenkul Direktörü olarak atanmıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu